Kanal Maraş TV

Kahramanmaraş'ta hava kirliliği artıyor, ağzınızdan sakın nefes almayın

Kahramanmaraş'ta kış mevsimine girilmesiyle birlikte yaşanan hava kirliliği nedeniyle vatandaşlar bu konudan rahatsız ve de tedirgin.

Akşam saatlerinden sonra şehir emrkezinde nefes almak inanılmaz derecede çok zor. Kahramanmaraş, Türkiye'nin en sağlıksız hava kalitesine sahip şehirleri arasında başı çekiyor. Fabrikaların havaya saçtığı zehirli gazların ve her kış yaşanan hava kirliliği soba kullanımının başlamasıyla birlikte yine gün yüzüne çıktı.

Kahramanmaraş'ta hava kirliliği sorunu gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Kahramanmaraş'ta vatandaşlar her yıl artan hava kirliliği nedeniyle hemen her gün Kanal Maraş ihbar hattına sağlıklarının tehlikede olduğunu bildiren mesajlar gönderiyor.

Kahramanmaraş'ta kış aylarına geçilmesiyle birlikte akşam saatlerinde oluşan yoğun duman tabakası, kenti nefes alınamaz hale getiriyor. Vatandaşlar akşam saatlerinde çıkan yoğun dumanın etkisi altında adeta nefes almakta zorlanıyor. Bazı vatandaşlar yolda yürürken elleriyle burnunu kapatırken, bazıları ise atkı takarak bir nebze  de olsa hava kirliliğinden etkilenmemeye çalışıyor.